Barbie i jej futerkowe kreacje

Lalka Barbie to niewątpliwie najpopularniejsza zabawka wyprodukowana w ciągu ostatnich 50-ciu lat. Stała się ikoną kultury masowej oraz obiektem westchnień dziewczynek na całym świecie. Różowy styl Barbie jest naśladowany przez bawiące się lalką dziewczynki. Kopiują sposób uczesania, makijaż oraz oczywiście stroje i obuwie. Producenci starają się produkować wszystko co możliwe w kolorze różowym i logo „B” jak Barbie. Mania tworzenia przedmiotów w stylu Barbie objęła całą możliwą dziecięcą garderobę, akcesoria sportowe oraz szkolne i przede wszystkim zabawki.

barbie logo

Mimo, że kolor różowy stał się wizytówką Barbie, stylizacje głównej bohaterki zmieniały się wraz z modą i stylem życia. Jedyną stałą cechą pozostawał kolor różowy. Barbie wcielała się w najrozmaitsze role, zarówno zawodowe jak i życiowe. Prezentowała modę, była aktorką, lekarką i politykiem. Zmieniała się w arabską księżniczkę, Kleopatrę i syrenę. Prywatnie, Barbie dzieli życie z narzeczonym Kenem, ma cztery siostry oraz niezliczone przyjaciółki.

pierwsze

Wzorem do stworzenia lalki były niejednokrotnie osoby znane tj. Marlin Monroe, para książęca William i Kate, aktorki np. Grace Kelly i Meryl Streep oraz piosenkarki – Jennifer Lopez lub Beyonce.

star 1 star 2 star 3

Podobnie jak w życiu prawdziwej kobiety ubiór w życiu Barbie odgrywa bardzo ważną rolę. Wszystkie kostiumy i przebrania, stylizacje wieczorowe i codzienne to niejednokrotnie wzór do naśladowania dla prawdziwych kobiet i kunszt w wykonaniu. W tworzeniu mini ubranek dla królowej lalek wykorzystywano materiały najwyższej jakości. Materiały haftowane, drukowane i ozdabiane wykonanymi specjalnie dla niej dodatkami – guziczkami, tasiemkami i błyszczącymi kamieniami.

Również sztuczne futro stanowi podstawę do zaprojektowania i uszycia kreacji dla Barbie.
Zdjęcia poniżej przedstawiają lalki w różnorodnych futerkowych płaszczach – w klasycznych naturalnych kolorach beżu i szarości oraz ekstrawaganckich, nowoczesnych, kolorystycznie odzwierciedlających aktualne trendy.

wspólne 3

Krótko i długowłose futerko w formie etoli, w kreacjach Barbie dopasowane jest najczęściej do eleganckich, wytwornych sukien, ale występuje również w parze z koktajlową spódnicą za kolano i imprezową sukienką z falbanami.

etole 1 etole 2

Na wielkie wyjścia Barbie zawsze założy arcypiękną i idealnie dopasowaną suknię. Dobierze do niej najpiękniejsze pantofelki i dodatki. Jednym z takich dodatków jest futro, czy w postaci długiego szala czy płaszcza zawsze będzie efektowne i szalenie eleganckie.

galowe 1 galowe 2

Futro w garderobie Barbie gości również w strojach codziennych i świątecznych. Wizerunek Barbie musi być zawsze dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Projektanci strojów dla Barbie potrafią wyczarować wszystko czego zapragnie prawdziwa kobieta czy jest to długi płaszcz z krótkowłosego lamparta, czerwonych delikatnych różyczek czy cieniowana kamizelka z krótkowłosego futra.

Świąteczny, mikołajowy strój z futerkiem albo wspólne przebranie z ulubionym czworonogiem ozdobione brązowym futerkiem również nie stanowi problemu dla stylistów Barbie. Futerko występuje również jako dodatek do eleganckich płaszczy, marynarek czy garsonek. Kreacje Barbie mogą być w całości stworzone z futra. Znakomicie prezentują się futerkowe kurteczki i kamizelki.

odzież 2

odzież 1

odzież 4

odzież 3

odzież 5

Różnorodność futer wykorzystywanych w tworzeniu mody dla Barbie jest oszałamiająca. Garderoba zabawkowej damy niejednokrotnie imponuje i daje do myślenia – potrafi zainspirować do tworzenia kreacji ludzkich rozmiarów. Jeśli futerkowa konfekcja pasuje królowej lalek, pasować również będzie każdej kobiecie. Wystarczy odrobina pomysłowości i kreatywności oraz szeroka oferta materiałów. Do dzieła!

Zapraszamy do naszego sklepu on line:

www.efutro.pl

Źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lalka_Barbie, http://allourwishes.wordpress.com/barbie/, http://www.crushable.com, http://www.flickr.com, http://www.celebuzz.com, http://www.fashionpolizei.com, http://www.buzznet.com, http://www.pinterest.com