W odróżnieniu od komunii świętych, chrzty odbywają się przez cały rok. Chcąc dodać powagi tym ważnym chwilom, rodzice starają się dopracować każdy szczegół tego dnia. Jednym z aspektów tej uroczystości jest strój dziecka.

 W zależności od pory roku, oprócz sukieneczki/ szaty rodzice decydują się na dodatkowe kurteczki, bolerka, czapeczki oraz kocyki do okrycia dziecka. To właśnie do tych dodatków często wykorzystywane są dzianiny futerkowe jako główny materiał bądź obszycie.

 

Chcąc uszyć miękką kurteczkę, warto zwrócić szczególną uwagę na materiały z linii MINKY:

Materiały te posiadają certyfikat „bezpieczny dla dziecka” który potwierdza, że wyrób ten jest bezpieczny dla dziecka i gwarantuje pełny komfort użytkowania.

MINKY są bardzo plastyczne, miękkie i puszyste, przez co często nazywane pluszem. Ubrania uszyte z tych materiałów idealnie sprawdzą się w chłodniejsze dni, a dziecku będzie w nich bardzo wygodnie.

 Jeśli dziecko jest bardzo małe, warto mieć przy sobie kocyk. Najpopularniejszym materiałem od ponad dwóch lat jest MINKY KROPKI, czyli tkanina z wytłaczanym wzorem delikatnych kropeczek. Mimo lekkości i puszystości materiał można prać, a kocyk posłuży dziecku dłuższy czas.

Chcąc uszyć kocyk lub narzutę z gładkiego materiału, warto użyć dzianiny SOFT FUR, która jest jedną z najbardziej miękkich i najdelikatniejszych. Występuje w czterech bardzo uniwersalnych kolorach: bieli, beżu, szarości i różu.

   Natomiast do obszycia ubranek najlepiej sprawdzą się dzianiny z dłuższym włosiem, takie jak LISEK i DZIANINA DŁUGI WŁOS. Są to dzianiny cechujące się jednobarwnym dłuższym włosiem, wspaniale wyglądającym nawet jako niewielkie dodatki. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu dopasujemy je do pozostałych elementów stroju dziecka.

Wszystkie materiały opisane w dzisiejszym poście są w pełni bezpieczne dla dzieci.
Chcąc wybrać kolor skontaktuj się z naszym handlowcem i poproś o próbki >> Monika +48 508 384 311   Konrad +48 508 384 312