Futro na obcasach

Buty to okrycie wierzchnie stopy i kończyny. Stanowi istotny element ubioru ludzkiego, służący do ochrony przed zimnem, wilgocią i zranieniem. Z biegiem lat obuwie zaczęło spełniać funkcje estetyczną. Szczególnie w życiu kobiety buty odgrywają bardzo istotną rolę. I nie chodzi tu o rolę ochronną, ale zaspokajającą potrzebę wyjątkowego wyglądu, samopoczucia, uczucia piękna i kobiecości. Rodzajów obuwia jest nieskończenie wiele, posiadają najrozmaitsze kształty, wysokości obcasa i wykonane są z różnorodnych materiałów. Wielu projektantów wykorzystuje futro do ozdoby wymyślonych prze siebie butów, tworzą je z futra od podstaw lub upinają przy bucie w niezwykły sposób. Współczesna moda otwiera coraz to nowe horyzonty i daje wiele możliwości.

Bardzo ekstrawaganckie, wymyślne buty mogą być stworzone z drobnych kędziorków z tzw. baranka – lub pokryte w całości długowłosym futrem. Zarówno botki jak i czółenka mogą posiadać jedynie futerkowy element np. kojarzony zazwyczaj z czapkami pompon. Niezwykle interesująca propozycja od Masaya Kushino łącząca misternie rzeźbiony obcas w kolorze starego złota i długi ogon z krótkowłosego czarnego, lśniącego, sprężystego futra. Propozycje do wykorzystania np. w stylizacjach scenicznych.

Fotor0616135246

Wykorzystanie delikatnego, puszystego futerka w czystych, intensywnych kolorach do pokrycia całego buta to pomysł nieprzeciętny i dający zaskakujący efekt, nadający stylizacji ekspresji i nowoczesności. Francuska marka Celine proponuje futerkowe szpilki, które miękko otulają całą stopę oraz sandały, których wnętrze pokryte jest przyjaznym dla skóry stopy, kolorowym futerkiem.

Fotor0616141014 kolor 2a kolor1b

sandały 1a sandały 2

Szpilki to ulubione obuwie kobiet. Wysmuklają nogi, podkreślają zgrabność łydki i modelują stopę. Mimo częstych problemów z niestabilnością i niewygodą podczas chodzenia, płeć piękna wykorzystuje ten rodzaj obuwia do każdego rodzaju stroju – od wytwornego, balowego, przez biurowy, dyplomatyczny, aż do codziennego, rodzinnego, towarzyskiego.

Fotor0616133633

Różnorodność wykorzystania szpilek w codziennym i odświętnym stroju pozwala na zastosowanie w projektach wszelkiego rodzaju futer. Mogą być kolorowe lub czarno-białe, w odcieniach pastelowych i naturalnych, połączone ze skórą albo z zamszem. Christian Laboutin do sandałków na bardzo wysokim obcasie dopasował sprzączki i cieniowany, rozłożysty pompon z futra o różnej długości włosa. Osiągnął tym sposobem efekt ruchomości, delikatności, zwiewności i mimo dość sporych gabarytów, sandałek jest lekki, kształtny i optycznie zrównoważony.

Bardzo kobiecą, o wiele łagodniejszą formę szpilki z futerkiem zaprezentował Gucci, wykorzystując futerko jedynie na pasku podtrzymującym palce. Futerko jest idealnie dopasowane do odcienia skóry szpilki, współgra z misternością, subtelnością i niezwykłą elegancją całości.

Fotor0616134247

W cieplejszej formie szpilki czyli w wysokim botku, wykorzystanie futerka jest znacznie łatwiejsze ze względu na większą powierzchnię buta. Najczęściej otula całą kostkę – prezentuje się wtedy najokazalej, podkreślając kształt buta i jego kolorystkę. Może występować również w formie paska otaczającego brzeg botka lub wraz ze sprzączką okrywać jedynie wierzch buta. Celnym wyborem projektanta jest wtedy zarówno futro długo, jak i krótkowłose, zbite i bardziej mięsiste, jak również lekko zmierzwione i niezdyscyplinowane.

Fotor061613301

Najbardziej popularną formą futerkowego obuwia są zimowe kozaki, na płaskim, średnim czy wysokim obcasie. Domowe – takie z futerkowych, bardzo delikatnych różyczek, najlepsze na długie, zimowe wieczory do ogrzania zmarzniętych stóp i nóg. Na dworze, w wysokim śniegu doskonale sprawdzą się „księżycowe buty” od Fendi, inspirowane obuwiem wykorzystywanym przez kosmonautów w lotach kosmicznych albo bardzo cieple i wymyślne w formach kozaki UGG/EMU lub bardziej klasyczne kozaki na obcasie ze skórzanymi rzemykami otaczającymi futro.

Fotor0616143326

Każdy rodzaj buta, czy będą to delikatne i subtelne szpilki, czy ciepłe, zimowe kozaki, jest doskonałą bazą do stworzenia futerkowego obuwia. Różnorodność kolorystyczna futer daje nieograniczone możliwości wykorzystania go w procesie projektowania obuwia. Futro może kontrastować albo harmonizować z barwą buta. Również długość włosa, pozwala na  podkreślenie tej części buta, która jest najistotniejsza dla twórcy lub samodzielnie nadać kształt obuwiu. Niewątpliwe jest,że każda z pań, na pewno wybierze coś dla siebie, dopasuje do stylu, temperamentu i oczywiście okazji.

Niespotykana feeria barw futra oraz zróżnicowanie długości włosa,

jedynie na www.efutro.pl,

zajrzyj a na pewno znajdziesz coś dla siebie 🙂

Fotor0623123739

*** ZAPRASZAMY – www.efutro.pl ***

Źródło:

www.vogue.co.uk, feminspire.com, www.ecouterre.com, www.2015fashion.blogspot.com, www.yasmineblog.com, www.elitechoice.org, www.pinterest.com, www.lamutamu.com, www.topshoesblog.com, www.furinsider.com, www.polyvore.com, www.aliexpress.com, www.butterboom.com, www.missesdressy.com, www.realwomenwearheels.com, www.atengstyle.com, www.wikipedia.org