Faux fur fashion spring/summer 2015

Współcześni projektanci tworzą swoje kolekcje nadając im różne przeznaczenie. Najczęściej wytyczną w kreowaniu ubiorów jest nadchodzący sezon. Pora roku sprawia, że do projektów wkradają się nowe fasony, kolory i materiały. W okresie jesieni i zimy, wybierane przez twórców materiały są nieprzemakalne i wiatroodporne oraz miękkie, dające ciepło i komfort, wśród nich materiały futerkowe. Wydawałoby się, że na sezon wiosenno-letni, kreatorzy wybiorą materiały zupełnie przeciwstawne, zwiewne i lekkie, gładkie i koronkowe. A jednak nie! Wielu z nich do swoich kreacji dobiera futra, wykorzystując je jako baza na cały ubiór lub traktując jako dodatek.

Zobaczcie jak kształtuje się futerkowa moda na tegoroczny sezon wiosenno-letni 🙂

moda-22

W kolekcji Fendi wiosna/lato 2015, futro o różnej długości i różnej kolorystyce, pojawiło się w postaci breloczków-maskotek, torebek oraz bransoletek.

fendi foto

U Soni Rykiel, długowłose i kolorowe futerka przyjęły formę narzutek, bolerek i szali podkreślającą gładkość oraz subtelny blask satynowych i koronkowych kombinezonów.

sonia fotor

Hanna Weiland, projektantka londyńskiego Shripms, zestawiła satynowe i przypominające piżamy wdzianka z kolorowymi futrami. W wiosenno-letnich propozycjach, stylistka wykorzystała między innymi futerkowe kołnierze, kurteczki i kamizelki. Krótkowłose futerko zdobi również masywne obcasy oraz stanowi element torebek.

shrimps foto I

shrimps foto II

shrimps foto III

Tommy Hilfiger, mistrzowsko połączył futro z najmodniejszym w tym roku kolorem marsala. Dodając motyw gwiazd i nawiązując do stylu hipisowkiego, stworzył stylizacje wyraziste i odważne.

tommy hilfiger foto

Projekty genialnego ucznia Jean Paul’a Gaultier, Sercana Cury są niemal kosmiczne. Podkreślają, a czasem wręcz wyolbrzymiają kształty kobiecej sylwetki. W zamierzeniu projektanta, futro ma dominować i nadawać kształt całości ubioru.

serkan cura

Dziewczęcy, pastelowy design z wykorzystaniem karbowanego futra, proponuje Coach. Doskonałe na chłodne wiosenne wieczory różnej długości kurtki i płaszcze.

coach foto

Wyjątkowość i elegancję ukazał w swoich projektach Dennis Basso. Wykorzystane futro jest w naturalnych barwach, niezwykle gładkie i delikatne w dotyku. Kształt stroju jest jakby „płynny”, otula i opływa ciało. W połączeniu z materiałami najwyższej jakości tworzy wysmakowane, eleganckie stroje.

denis basso foto I

denis basso foto

Różne długości, kolory i wzory futra połączył Gucci. Do tego letnie, zwiewne sukienki i białe spódnice. Zestawienie odważne i wyraziste, ale również bardzo kobiece i idealnie nadające się na randkę lub wiosenne przyjęcie u przyjaciół.

gucci foto I

gucci foto

Także Yves Saint Laurent, Michael Kors i Emilio Pucci wykorzystali futro w swoich wiosenno-letnich kolekcjach.

razem foto

Dzięki propozycjom projektantów, wiosenno-letni świat mody zyska wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju kreacje. Przez niektórych zostaną wyniesione na piedestał i bezkrytycznie podziwiane. Przez innych negowane i wytykane. Jeszcze inni wybiorą się do sklepów w poszukiwaniu odpowiedników, skopiują lub zainspirują w tworzeniu czegoś zupełnie innego… nowego… na kolejny sezon 🙂

Źródło:

www.vogue.co.uk, www.dailymail.co.uk