FUTRZANY KOŁNIERZ – nieśmiertelna klasyka i nowoczesne wariacje

Kołnierz to wykończenie ubioru przy szyi, wykonane z tej samej tkaniny i na stałe połączony z ubiorem, lub z innego materiału, przyszywany, przypinany lub nakładany.

W drugiej połowie XVI wieku, kołnierz pojawił się w męskiej szacie spiętej w talii pasem. Następnie zaczęto dodawać prosty kołnierz do męskich kaftanów. Początkowo stosunkowo niski, w pierwszych latach XV wieku sięgający już do uszu. Dostojnicy i królowie nosili także płaszcze z futrzanymi kołnierzami. W Hiszpanii w XVI wieku modne stały się wśród mężczyzn bogato zdobione kaftany z wysokimi kołnierzami, spod których wystawały marszczone kołnierzyki koszuli. Kołnierze były także obecne w damskich sukniach wierzchnich. W XVI wieku we Francji pojawiła się moda na kryzy zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Kołnierze na przestrzeni wieków

Obecnie, najmodniejsze kołnierze to kołnierze futrzane. Długowłose lub krótkowłose, intensywnie kolorowe lub wiernie imitujące naturalne, zwierzęce umaszczenie. Otulają, grzeją i wyglądają rewelacyjnie! Dzięki nieograniczonej dostępności kolorów futra, kołnierz może być dopasowany odcieniem lub wręcz przeciwnie, kontrastowy. Futrzany kołnierz będzie pasował do praktycznie każdego płaszcza, kurtki, swetra czy marynarki 🙂

Futrzany kołnierz przy swetrach i kardiganach

Podczas ciepłej jesieni, niezastąpiony będzie sweter lub kardigan z futrzanym kołnierzem. Miękko i ciepło wokół ciała, milutko przy twarzy. Nic więcej nie potrzeba! Zestaw doskonały do pracy, na zakupy lub na spacer w parku.

Futrzany kołnierz przy swetrach i kardiganach-1 Futrzany kołnierz przy swetrach i kardiganach-2

Okrycia wierzchnie z futrzanym kołnierzem

Najczęściej, futrzany kołnierz funkcjonuje wraz z garderobą wierzchnią. Kurtki, krótkie płaszczyki, płaszcze i marynarki. Kołnierz nadaje okryciu charakteru, stylu z „pazurem” i co najważniejsze chroni przed zimnem.

Okrycia wierzchnie z futrzanym kołnierzem-1 Okrycia wierzchnie z futrzanym kołnierzem-2

Okrycia wierzchnie z futrzanym kołnierzem-3

Okrycia wierzchnie z futrzanym kołnierzem-4

Nowoczesne wariacje futrzanego kołnierza

A może lubisz być ekstrawagancka i wyróżniać się z tłumu? Poniższe futrzane kołnierze na pewno przypadną Ci do gustu. Asymetryczne, podłużne lub otaczające jedynie dekolt. Kołnierz z krótkowłosego futra doskonale komponuje się z dzianinową bluzką, a duży rozłożysty podkreśli krój i falbany sukienki. Niezależnie od kształtu, futrzany kołnierz prezentuje się rewelacyjnie do każdego ubioru.

Nowoczesne wariacje futrzanego kołnierza-1

Nowoczesne wariacje futrzanego kołnierza-2

Kołnierz z futra w modzie męskiej

W męskiej garderobie również znajdziemy futrzane kołnierze. Nie są one tak wyszukane jak w ubiorach damskich, ale na pewno są funkcjonalne i bardzo modne. Dzięki futrzanemu kołnierzowi, zarówno skórzana pilotka, elegancki płaszcz jak i kurtka „na co dzień” zyska atrakcyjniejszy wygląd. Dodatkowo chronią przed zimnem i wiatrem.

Kołnierz z futra w modzie męskiej-1

Kołnierz z futra w modzie męskiej-2

Olivia Palermo – największa fanka futrzanych kołnierzy

Amerykańska aktorka i modelka Olivia Palermo to nie tylko piękna i zdolna kobieta, ale również wielka fanka mody. Jej stylizacje stanowią inspiracje dla wielu milionów kobiet na całym świecie. Zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia często wybiera futro, a w szczególności futrzane kołnierze. Olivia wygląda w nich znakomicie. Poniżej przedstawiamy te najbardziej urzekające…

Olivia Palermo i jej futrzane kołnierze-1

Olivia Palermo i jej futrzane kołnierze-2

Olivia Palermo i jej futrzane kołnierze-3

A czy w Waszej szafie znajdzie się choć jeden futrzany kołnierz? Lubicie tę część garderoby? Wolelibyście kołnierz z długowłosego czy krótkowłosego futra?

Piszcie! Jesteśmy ciekawi 🙂

www.efutro.pl – imitacje futer, materiały futerkowe, ekoskóry

efutro-logo2-podpis

Źródła:
http://periodweddingdresses.co.uk, http://histmag.org, http://galleryhip.com, https://pl.wikipedia.org, https://pl.pinterest.com, http://theglitterguide.com, http://fabyoubliss.com, http://www.livingly.com, https://beyondthebrowncoat.wordpress.com, http://shop.nordstrom.com, http://glamradar.com, http://wildcatstreetfashion.blogspot.com, http://myfashion-diary.livejournal.com, http://marcusdawes.photoshelter.com, http://styletracker-na.tumblr.com, http://www.vogue.com, http://thefashiontag.com, http://dress-this-way.tumblr.com, http://www.wendyslookbook.com, http://worldinsidepictures.com, http://www.livingly.com, http://wgsn.tumblr.com, http://anbenna.tumblr.com, http://www.livingly.com, https://thestylepocketbook.wordpress.com, https://lookastic.com, http://www.covermenblog.com, http://www.overland.com, http://kennowen.blogspot.it, http://uk.billyaustins.com, http://fashi0nnf00d.blogspot.sg/, http://www.qwearfashion.com, http://www.dailymail.co.uk, http://www.ua-dreams.com, http://www.matchesfashion.com, http://www.vogue.es, http://oliviasstyle.blogspot.com.au, http://www.popsugar.com/, http://wheretoget.it, http://fashintuition.blogspot.com, http://kobietamag.pl, http://www.gastrochic.com/, http://www.peoplestylewatch.com, http://www.instyle.com.