Futro z jenota – piękność z pędzelkami

Jenot to ssak z rodziny psowatych. Przypomina wyglądem i wielkością szopa pracza lub małego psa. Ma dość długi tułów i krótkie kończyny. Ogon jest stosunkowo krótki, gruby i puszysty. Głowa mała, o krótkim spiczastym pyszczku i krótkich zaokrąglonych uszach. Po bokach głowy, na policzkach, występują długie włosy tworzące charakterystyczne „bokobrody”. Ubarwienie futra jest bardzo zmienne, najczęściej płowo-bure lub brunatno-szare z czarnym nalotem. Na pysku czarna plama obejmująca oczy, policzki i bokobrody, tworząca charakterystyczną maskę. Sierść jest gęsta, długa i puszysta.

jenot

Wśród futer naturalnych, futro z jenota jest jednym z najcenniejszych i najbardziej pożądanych. Ma wspaniałą kolorystykę i walory cieplne. W dotyku jest miękkie i delikatne, puszyste. Charakteryzuje się warstwą futra o jednakowym kolorze i tej samej długości oraz dłuższymi pędzelkami o ciemnych końcówkach. Gładko układające się włosy tworzą wrażenie plamek. W imitacjach futra jenota może występować odwrócona kolorystyka i w tej wersji, końcówki (lub nawet całe pędzelki) będą jaśniejsze niż krótsza warstwa.

Dzięki nowym technologiom możemy cieszyć się materiałem imitującym futro z jenota bez szkody dla tych wspaniałych zwierząt.  Kolorystyka futra również może być różnorodna – od naturalnych beżowo-brązowych, po niespotykane, bardzo kolorowe np. zielone lub niebieskie.

Jednym z najbardziej sławnych futer z jenota jest płaszcz głównej bohaterki Carrie Bradshaw w serialu „Seks w wielkim mieście”. Nakrapiane futro stało się inspiracją dla milionów kobiet na całym świecie. Dzięki Carrie, wszystkie fanki dziennikarki z Nowego Yorku wiedzą, na jaką okazję mogą włożyć futrzany płaszcz. Wiedzą, że doskonale wygląda zarówno do lekkich, letnich sukienek, jak i do szalonych, sylwestrowych kreacji.

płaszcz z jenota carrie bradshaw

Wśród propozycji od projektantów, również znajdziemy futro z długimi pędzelkami. Najczęściej projektowane są płaszcze i kurtki, które stanowią dodatek lub dopełnienie stylizacji eleganckich, codziennych, jak i nowoczesnych. W kreacjach dominuje kolorystyka w odcieniach beżu, brązu i ecru.

beżowe futro z jenota

Futro z pędzelkami doskonale sprawdzi się również w kreacji dużych czap. Taka czapa to gwarancja zachowania ciepła, przytulności i komfortu noszenia. Przyjemnie okala twarz nie pozwalając, aby chłód i wiatr dotarły do najwrażliwszych części głowy. Futrzana czapa to dobry wybór na zimę!

czapy z jenota

A może kołnierz, etola lub szal z jenota? Być może obszycie zimowych kozaczków? Gładkie i lśniące futro z jenota jest uniwersalnym materiałem do stworzenia zarówno czegoś eleganckiego w stylu klasycznym, jak i bardzo modnego, bombowego. Pompony i obszycia rękawiczek to nowoczesny design stroju. Ten element garderoby jest chętnie wybierany zarówno przez lubiących modowe nowinki, jak i tych, którzy cenią elegancję i klasykę w ubiorze.

futrzane dodatki z jenota

pompony i obszycia z jenota

jenot brązowy - oferta efutro.pl

Bardzo ciekawym wariantem jest futro a’la jenot w kolorze bordowym. Wykorzystane jako kaptur, płaszcz lub rękawy daje efekt WOW. Puszystość, zwiewność, piękne układanie się futra i niesamowity kolor to gwarancja niepowtarzalnej stylizacji i doskonałego wyboru dodatku do swoich projektów.

bordowe płaszcze z jenota

jenot bordowy - oferta efutro.pl

Niecodzienne i bardzo wyjątkowe wrażenie w ubiorze nada cętkowane, długowłose futro z jenota w jasnych, intensywnych kolorach tj. żółty, zielony lub niebieski.

kolorowe futro a'la jenot

jenot w intensywnych kolorach - oferta efutro.pl

Długowłose ekofutro z pędzelkami to niezliczone możliwości w tworzeniu odzieży oraz dodatków. Jest wyraziste, zwracające uwagę i na pewno bardzo piękne. Dobrane odcieniem do materiału lub kontrastowo jako uzupełnienie kreacji prezentuje się rewelacyjnie 🙂

www.efutro.pl – imitacje futer, materiały futerkowe, ekoskóry

 efutro-logo2-podpis

Źródło:

http://plamkamazurka.blox.pl/2012/08/O-jenocie-slow-kilka.html
instyle.com, http://shopburo.ru, http://lovefashionistas.blogspot.com, http://www.milushalondon.com, http://www.www.gentebien.com, http://www.harpersbazaar.com, http://www.shop.nordstrom.com, http://www.gorsuch.com, http://www.modaoperandi.com, http://www.voguequeen.com, http://www.messcabuy.com, http://www.aliexpress.com, http://www.fabsugar.com, http://dosenlapasarela.com, https://www.etsy.com, http://www.shopbop.com, http://www.simons.ca, http://www.ja.flip-zone.com, http://www.vogue.com, http://visualoptimism.blogspot.com, http://www.style.kharkov.ua, http://www.zimbio.com, http://www.flipboard.com, http://divat.hu, http://www.harpersbazaar.co.uk, http://myfashion-diary.livejournal.com, http://www.babskie.tv, http://www.ssense.com.