Co to jest color blocking i dlaczego warto z niego korzystać?

Ciekawe i nietypowe stylizacje, które tworzy się przez łączenie ze sobą wzorów, kolorów czy stylów, królują teraz na wszystkich wybiegach mody. Najbardziej popularne jest zestawianie różnych odcieni, czyli color-blocking. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym jest to zjawisko i dlaczego warto mieć ja na uwadze, tworząc stylizacje.

Co to jest color-blocking?

Color-blocking to łączenie ze sobą barw z palety kolorów. Najlepiej tych, które leżą naprzeciwko siebie. Jeśli chcemy mniej odważną stylizację, to tych, które są obok siebie.

Warto jeszcze podkreślić, że color-blocking może być używany nie tylko w modzie. Ostatnio popularny jest również w makijażu lub podczas urządzania wnętrz.

Zasady stosowania color-blocking

Łączenie odważnych kolorów, nie jest takie proste, jak mogłoby się nam wydawać. Ważne jest, aby stosować się do kilku zasad, dzięki którym nie będziemy popełniać błędów w naszych outfitach.

  1. Przede wszystkim color-blocking należy zestawić z prostymi stylizacjami, aby nie uzyskać efektu przesytu. Wybierajmy więc proste koszulki, klasyczne spodnie czy spódniczki, a nasz wygląd będzie urozmaicony przez użycie nietypowych kolorów.
  2. Ważne jest również to, aby każdy element stylizacji posiadał jednolity wzór, czyli możemy założyć żółtą koszulę i różowe spodnie garniturowe. Dzięki temu zyskamy zadawalający i modny efekt.
  3. Jeśli już chcemy poszaleć, to można wybrać ubrania w kształty geometryczne w różnych kolorach. To jest jedyna opcja, aby udoskonalić naszą stylizację, ale zachować jej piękne wykończenie.  

Jakie kolory warto łączyć?

Tak naprawdę możesz wybrać każdy kolor i połączyć go z jego przeciwieństwem. W modzie są jednak zestawienia, które cieszą się teraz największą popularnością, oto one:

  • Żółty i granatowy,
  • Granatowy i różowy,
  • Żółty i różowy,
  • Różowy i granatowy,
  • Czerwony i żółty.

Skorzystaj z promocji

Chcesz wykorzystać w swoich stylizacjach lub projektach color-blocking? Nasz sklep przygotował dla Was promocję, dzięki której w niższych cenach będziecie mogli zakupić materiały w odcieniu różowym i czerwonym, tworząc wyjątkowe looki.

Zobacz promocję -> Nie tylko luty jest miesiącem miłości