Wnętrze w futerkowym stylu cz. I

Aranżowanie to według słownika języka polskiego projektowanie wyglądu i stylu jakiejś przestrzeni. Elementami przestrzeni mogą być wszystkie przedmioty użytku codziennego ale również takie, które będą służyły jedynie dekoracji.

Podstawą stworzenia dopasowanej, spójnej całości jest dobór najbardziej stałych, najczęściej największych powierzchni występujących w przestrzeni tj. ściany i podłogi. Dodatkowo mogą to być dywany oraz narzuty. Drobne elementy są wymienne, można na przykład zmianą koloru kilku dodatków zmienić cały charakter wnętrza.

Materiałem, z którego wykonane są składowe aranżacji może być drewno, skóra czy plastik. Oczywiście niejednokrotnie wykorzystywany jest zamsz, tkanina i metal. Jednak tworzywem najbliższym naszemu sercu jest sztuczne futro długo- i krótkowłose, gładkie i żakardowe, kolorowe i w odcieniach naturalnych.

Dywany i dywaniki podkreślają wyjątkowość struktury podłogi albo maskują jej niedoskonałości. Mogą być prostokątne i okrągłe lub nieregularne, kontrastować z pozostałymi elementami aranżacji lub tworzyć spójną całość.

Wykorzystane w sypialni, salonie i łazience, ocieplą pomieszczenie, dadzą komfort stopom albo pomogą w wizualnym wyodrębnieniu np. kącika z kominkiem lub stołu do wieczornej gry w kanastę.

faux fur carpet efutro (1)

faux fur carpet efutro (2)

faux fur carpet efutro (3)

faux fur carpet efutro (4)

faux fur carpet efutro (5)

Fotel kojarzy się z odpoczynkiem, relaksem i bezpieczeństwem. Stworzony z futra, ogrzeje i rozpieści w niejeden zimowy wieczór.

Jego formy mogą być nowoczesne, obłe i kanapowe lub skomponowane z plastikową, kanciastą podstawą. W stylu klasycznym, będzie przysadzisty z szerokim oparciem i podłokietnikami. Awangardowy w intensywnym kolorze i metalowych nogach.

Niejednokrotnie ustawiony w najspokojniejszym miejscu w domu np. w bibliotece, salonie z kominkiem czy zacisznej sypialni.

Czasem wystarczy przykryć ulubiony mebel kawałkiem futra aby całkowicie zmienić jego charakter i zyskać możliwość komfortowego odpoczynku.

pouf chair faux fur efutro (1)

pouf chair faux fur efutro (2)

pouf chair faux fur efutro (4)

pouf chair faux fur efutro (5)

Troszkę skromniejszą formą fotela, o mniej wymagającym kształcie i charakteryzującą się większą mobilnością w przestrzeni mieszkalnej jest pufa.

Może być sporych rozmiarów, o zaokrąglonym zarysie i bez oparcia oraz nóg, nadawać się również do leżenia. W innej wersji, może być w kształcie typowego sześcianu, służąca do siedzenia jak również jako stolik lub podnóżek.

Najciekawiej wyglądające to takie z długiego futra, jednokolorowe. Pufa z futra imitującego naturalne, doskonale sprawdzi się np. w garderobie.

pouf chair faux fur efutro (8)

pouf chair faux fur efutro (6)

pouf chair faux fur efutro (9) pouf chair faux fur efutro (10) pouf chair faux fur efutro (13) pouf chair faux fur efutro (14)

 Posiadając w wyposażeniu mieszkania niską ławę, często stajemy przed koniecznością usadzenia przy niej domowników lub gości. Kłopotliwe jest siedzenie na krześle czy pufie o wysokości ławy.

Rozwiązaniem są poducho-pufy, łatwe do odłożenia w jedno miejsce czy ustawienia jedna na drugiej. Narzucone na nich nieregularne błamy sztucznego futra dają poczucie wygodny, miękkości i równocześnie zachęcają do wspólnego biesiadowania.

Łazienkowe taborety, ławy do siedzenia i wysokie krzesła – każdy z tych elementów wyposażenia domu, można ozdobić kawałkiem futra, narzucić jakkolwiek lub dopasować. W kolorystyce i rodzaju futra, występuje nieograniczona dowolność, wystarczy odnieść się do własnych upodobań i pomysłów.

pouf chair faux fur efutro (7)

pouf chair faux fur efutro (11)

pouf chair faux fur efutro (12)

pouf chair faux fur efutro (15)

pouf chair faux fur efutro (16)

pouf chair faux fur efutro (17)

pouf chair faux fur efutro (18)

pouf chair faux fur efutro (19)

Dzięki nieskończonym możliwościom płynącym ze świat sztucznych futer, każdy pomysł może być zrealizowany.

Styl i szyk, jaki nadaje futro wnętrzu, spowoduje poprawę Waszego samopoczucia i zadowolenia z własnego domu.

Chcecie wiedzieć więcej? Już niedługo kolejna część bloga o futerkowej aranżacji tym razem dla śpiochów i kanapowców 🙂

Zapraszamy!

*** Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą www.efutro.pl ***

Źródło:

www.pinterest.com

www.google.pl

www.hansgrohe.pl

www.throwmeapillow.com

www.substanceofliving.blogspot.com

www.amazon.com