Buty to okrycie wierzchnie stopy i kończyny. Stanowi istotny element ubioru ludzkiego, służący do ochrony przed zimnem, wilgocią i zranieniem. Z biegiem lat obuwie zaczęło spełniać funkcje estetyczną. Szczególnie w życiu kobiety buty odgrywają bardzo istotną rolę. I nie chodzi tu o rolę ochronną, ale zaspokajającą potrzebę wyjątkowego wyglądu, samopoczucia, uczucia piękna i kobiecości. Rodzajów obuwia jest nieskończenie wiele, posiadają najrozmaitsze kształty, wysokości obcasa i wykonane są z różnorodnych materiałów. Wielu projektantów wykorzystuje futro do ozdoby wymyślonych prze siebie butów, tworzą je z futra od podstaw lub upinają przy bucie w niezwykły sposób. Współczesna moda otwiera coraz to nowe horyzonty i daje wiele możliwości.

Bardzo ekstrawaganckie, wymyślne buty mogą być stworzone z drobnych kędziorków z tzw. baranka – lub pokryte w całości długowłosym futrem. Zarówno botki jak i czółenka mogą posiadać jedynie futerkowy element np. kojarzony zazwyczaj z czapkami pompon. Niezwykle interesująca propozycja od Masaya Kushino łącząca misternie rzeźbiony obcas w kolorze starego złota i długi ogon z krótkowłosego czarnego, lśniącego, sprężystego futra. Propozycje do wykorzystania np. w stylizacjach scenicznych.

Kołnierze na przestrzeni wieków

Wykorzystanie delikatnego, puszystego futerka w czystych, intensywnych kolorach do pokrycia całego buta to pomysł nieprzeciętny i dający zaskakujący efekt, nadający stylizacji ekspresji i nowoczesności. Francuska marka Celine proponuje futerkowe szpilki, które miękko otulają całą stopę oraz sandały, których wnętrze pokryte jest przyjaznym dla skóry stopy, kolorowym futerkiem.

sztuczne futro

kolor 2a

sztuczne futro, sztuczna skóra

sztuczne futro, sztuczna skóra

sandały 2

Szpilki to ulubione obuwie kobiet. Wysmuklają nogi, podkreślają zgrabność łydki i modelują stopę. Mimo częstych problemów z niestabilnością i niewygodą podczas chodzenia, płeć piękna wykorzystuje ten rodzaj obuwia do każdego rodzaju stroju – od wytwornego, balowego, przez biurowy, dyplomatyczny, aż do codziennego, rodzinnego, towarzyskiego.

sztuczne futro, sztuczna skóra

Różnorodność wykorzystania szpilek w codziennym i odświętnym stroju pozwala na zastosowanie w projektach wszelkiego rodzaju futer. Mogą być kolorowe lub czarno-białe, w odcieniach pastelowych i naturalnych, połączone ze skórą albo z zamszem. Christian Laboutin do sandałków na bardzo wysokim obcasie dopasował sprzączki i cieniowany, rozłożysty pompon z futra o różnej długości włosa. Osiągnął tym sposobem efekt ruchomości, delikatności, zwiewności i mimo dość sporych gabarytów, sandałek jest lekki, kształtny i optycznie zrównoważony.

Bardzo kobiecą, o wiele łagodniejszą formę szpilki z futerkiem zaprezentował Gucci, wykorzystując futerko jedynie na pasku podtrzymującym palce. Futerko jest idealnie dopasowane do odcienia skóry szpilki, współgra z misternością, subtelnością i niezwykłą elegancją całości.

sztuczne futro, sztuczna skóra

W cieplejszej formie szpilki czyli w wysokim botku, wykorzystanie futerka jest znacznie łatwiejsze ze względu na większą powierzchnię buta. Najczęściej otula całą kostkę – prezentuje się wtedy najokazalej, podkreślając kształt buta i jego kolorystkę. Może występować również w formie paska otaczającego brzeg botka lub wraz ze sprzączką okrywać jedynie wierzch buta. Celnym wyborem projektanta jest wtedy zarówno futro długo, jak i krótkowłose, zbite i bardziej mięsiste, jak również lekko zmierzwione i niezdyscyplinowane.

sztuczne futro, sztuczna skóra

Najbardziej popularną formą futerkowego obuwia są zimowe kozaki, na płaskim, średnim czy wysokim obcasie. Domowe – takie z futerkowych, bardzo delikatnych różyczek, najlepsze na długie, zimowe wieczory do ogrzania zmarzniętych stóp i nóg. Na dworze, w wysokim śniegu doskonale sprawdzą się „księżycowe buty” od Fendi, inspirowane obuwiem wykorzystywanym przez kosmonautów w lotach kosmicznych albo bardzo cieple i wymyślne w formach kozaki UGG/EMU lub bardziej klasyczne kozaki na obcasie ze skórzanymi rzemykami otaczającymi futro.

sztuczne futro, sztuczna skóra

Każdy rodzaj buta, czy będą to delikatne i subtelne szpilki, czy ciepłe, zimowe kozaki, jest doskonałą bazą do stworzenia futerkowego obuwia. Różnorodność kolorystyczna futer daje nieograniczone możliwości wykorzystania go w procesie projektowania obuwia. Futro może kontrastować albo harmonizować z barwą buta. Również długość włosa, pozwala na  podkreślenie tej części buta, która jest najistotniejsza dla twórcy lub samodzielnie nadać kształt obuwiu. Niewątpliwe jest,że każda z pań, na pewno wybierze coś dla siebie, dopasuje do stylu, temperamentu i oczywiście okazji.

Niespotykana feeria barw futra oraz zróżnicowanie długości włosa,

jedynie na www.efutro.pl,

zajrzyj a na pewno znajdziesz coś dla siebie 🙂

Fotor0623123739

*** ZAPRASZAMY – www.efutro.pl ***

Źródło:

www.vogue.co.uk, feminspire.com, www.ecouterre.com, www.2015fashion.blogspot.com, www.yasmineblog.com, www.elitechoice.org, www.pinterest.com, www.lamutamu.com, www.topshoesblog.com, www.furinsider.com, www.polyvore.com, www.aliexpress.com, www.butterboom.com, www.missesdressy.com, www.realwomenwearheels.com, www.atengstyle.com, www.wikipedia.org